Kimler Yardım Alabilir?

Babası veya annesi vefat etmiş, baba veya anne yatalak durumda olan, boşanmış ailelerin bireyleri, baba ceza evi hükümlüsü ve yoksulluk sınırında yaşayan ailelerin 0-15 yaş arası erkek çocuklar ile evlenmemiş kız çocukları Ay Işığım Yardımlaşma Kültür ve Eğitim Derneğinden yardım alabilirler.

Şayet bu şartlara uyuyorsanız veya çevrenizde komşunuz veya akrabanızdan bu şartlara uyan fertler veya aileler  varsa yardım için derneğimize başvuru yapabilirler. 

Resmi evrak olarak ikametgâh, aile tablosu ve cep telefon numaranızı Dernek merkezine getirip görevliye teslim ettikten sonra tespitte görevli arkadaşımız en kısa bir zamanda evlerinize gelerek size misafir olacak ve ihtiyaçlarınızı yerinde tespit ederek genel görüşlerini yazıp fakir danışma kuruluna tespit formunu teslim edecektir. Kurulda görevli  arkadaşlarımız  inceledikten sonra hangi yardımlardan faydalanıp faydalanamayacağınıza karar verilip dernek yetkilileri tarafından sizlere haber edilecektir. Faydalanacağınız yardımlar kart şeklinde rutin aralıklarla evlerinize ulaştırılacaktır.

NOT : Yardım alacak kişilerde Şanlıurfa merkezde olmaları şartı aranmaktadır.


Sosyal Ağlarda Paylaş:

web tasarım | sitenizvarmi.com